Midagi Hingele

Kasutustingimused

Veebipoe pilgrim.ee (edaspidi Veebipood) omanik on Pilgrim Group OÜ (edaspidi kirjastus Pilgrim), registrikood 10922976, asukohaga Lai tn 43–2, 10133 Tallinn, Harjumaa, tel (+372)  600 6604 ja e-post info@pilgrim.ee.

1. Üldised tellimistingimused

1.1. Üldised tellimistingimused kehtivad Veebipoest kaupade ostmisel.

1.2. Lisaks käesolevatele üldistele kasutustingimustele reguleerivad tellija ja kirjastuse Pilgrim vahelisi suhteid Eesti Vabariigis kehtivad õigusnormid, kirjastuse Pilgrim klientide isikuandmete töötlemise kord (Privaatsustingimused), Veebipoe toodete hinnakiri ja väljakujunenud head tavad.

1.3. Käesolevate üldiste tellimistingimuste, privaatsustingimuste ning kehtivate toodete hinnakirjaga on võimalik tutvuda Veebipoes.

2. Toodete tellimise kord

2.1. Toodete tellimiseks ei pea tellija registreerima end kirjastuse Pilgrim Veebipoe kasutajaks, kuid võib seda teha, et saada püsikliendile mõeldud soodushinda.

2.2. Tellija valib soovitud toote(d), määrab iga toote koguse, toodete eest tasumise ning kohaletoimetamise viisi. Enne tellimuse lõplikku kinnitamist on tellijal võimalik tellimus üle vaadata ning muuta. Pärast tellimuse ülevaatamist kinnitab tellija tellimuse. Tellimust on võimalik esitada eesti keeles.

2.3. Kõik Veebipoes näidatud toodete hinnad sisaldavad käibemaksu.

2.4. Tellitud toodete hinnale lisandub toodete kohaletoimetamise tasu vastavalt tellija valitud kohaletoimetamise viisile.

2.5. Tellija kinnitatud tellimuse eest on võimalik tasuda internetipanga lingiga või krediitkaardiga.

2.6. Kirjastus Pilgrim on tellimuse kätte saanud, kui kirjastus Pilgrim on edastanud tellijale tellimuse kinnituse.

2.7. Tellimus jõustub tellimuse eest tasumisel ja tellijale toote saatmisega.

3. Toodete kohaletoimetamine

3.1. Tellitud tooted toimetab kirjastus Pilgrim  tellijale vastavalt tellija poolt tellimuse esitamisel valitud viisil: kas Omniva pakiautomaati, Smartposti pakiautomaati, DPD pakiautomaati, Omniva postkontorisse, DPD kulleriga või kirjastuse Pilgrim esindusse.

3.2. Kohaletoimetamise viisi valib tellija tellimuse vormistamisel. Kohaletoimetamise hinnad on fikseeritud hinnakirjas, mis on tellijale nähtavad tellimuse vormistamisel.

3.3. Toodete kohaletoimetamise aeg

3.3.1. Toode toimetatakse tellijani 2–5 päeva jooksul (v.a ettetellitavad tooted). Tooted, mis on ettetellimisel, toimetatakse tellijani kohe, kui toode on ilmunud. Veebipoes märgitud kohaletoimetamise ajad kehtivad ainult Eesti Vabariigi piires. Välismaale kohaletoimetamise osas vaata punkti 3.7.

3.3.2.  Tellimuste kohaletoimetamine järgneval tööpäeval kehtib, kui on täidetud kõik alljärgnevad tingimused:

3.3.2.1. Tellimus esitatakse tööpäeval enne kella 14.00.

3.3.2.2. Toode tellitakse Eesti-siseselt.

3.4. Toodete tasuta kohaletoimetamine

3.4.1. Kirjastus Pilgrim toimetab tellitud tooted tellijani Eesti-siseselt tasuta, kui:

3.4.1.1. Tellitud toodete maksumus on vähemalt 50 € ja toodete kättesaamise kohaks on tellija valinud pakiautomaadi.

3.4.1.2. Tellitud toodete maksumus on vähemalt 150 € ja toodete kättesaamise kohaks on tellija valinud Omniva postkontori või DPD kullerteenuse.

3.4.1.3. Tellija on märkinud toodete kättesaamise kohaks kirjastuse Pilgrim esinduse.

3.5. Toodete kättetoimetamise viisid

3.5.1. Omniva, Smartpost, DPD (transporditeenuse osutaja) toob toote(d) tellija valitud pakiautomaati Eesti piires järgnevalt:

3.5.1.1. Järgmisel tööpäeval juhul, kui tellimus on vormistatud tööpäeval enne kella 14.00 (v.a punktis 3.6.1 kirjeldatud tingimustel).

3.5.1.2. Tellides alates kell 14.00 jõuab tellimus pakiautomaati ülejärgmisel tööpäeval (v.a punktis 3.6.1 kirjeldatud tingimustel).

3.5.1.3. Muude tingimuste puhul on tellimuse kohaletoimetamise aeg kuni 3 tööpäeva (v.a juhul, kui pakk tellitakse välismaale).

3.5.1.4. Tellimuse pakiautomaati saabumisel saadetakse tellija mobiilile ja e-posti aadressile sõnum, mis sisaldab pakiautomaadi asukohta, lahtiolekuaegasid ja personaalset uksekoodi. Koodi sisestamisel pakiautomaadi puutetundlikule ekraanile avaneb pakiautomaadi uks ning tellija saab paki kätte. Saadetisi hoiustatakse tasuta transporditeenuse osutaja pakiautomaadis 7 kalendripäeva alates sõnumi saatmisest tellija mobiilile ja e-posti aadressile. Väljastamata pakkide kohta saadetakse tellijatele täiendavalt 2 meeldetuletussõnumit. 7 päeva möödumisel tagastab transportija paki kirjastus Pilgrimile. Kirjastus Pilgrim võtab tellijaga uuesti ühendust ja lepitakse tellimuse täitmine eraldi kokku. Kui tellijaga ei saada kokkuleppele või tellijaga ei saada ühendust, kuulub tellimus tühistamisele ning tellimuse eest tasutud summa tagastatakse tellija arveldusarvele.

3.5.4. Omniva postkontorisse jõuab saadetis Eesti piires järgmisel tööpäeval juhul, kui tellimus on vormistatud tööpäeval enne kella 14.00 ning tellimus sisaldab tooteid, mis on välja toodud punktis 3.3.2. Tellides pärast kella 14.00 tooteid, mis vastavad punktis 3.3.2 esitatud tingimustele, jõuab tellimus sihtkohta ülejärgmisel tööpäeval. Muude tingimuste puhul on tellimuse kohaletoimetamise aeg kuni 7 tööpäeva. Tellimuse saabudes postkontorisse saadetakse tellija mobiilile sõnum, mis sisaldab postkontori asukohta ja lahtiolekuaegasid. Postkontoris hoiustatakse saadetist 15 kalendripäeva. Selle aja möödudes saadab Omniva paki saatjale tagasi. Hoiutasu võetakse ainult juhul, kui tellija on palunud pakki hoida postkontoris üle 15 kalendripäeva. Kui tellija pole 15 kalendripäeva jooksul pakil postkontoris järel käinud, kuulub tellimus tühistamisele ning tellimuse eest tasutud summa tagastatakse tellija arveldusarvele.

3.5.5. DPD kuller toob Eesti piires tellimuse kohale järgmisel tööpäeval juhul, kui tellimus on vormistatud tööpäeval enne kella 14.00 ning tellimus sisaldab tooteid, mis on välja toodud punktis 3.3.2. Tellides pärast kella 14.00 tooteid, mis vastavad punktis 3.3.2 esitatud tingimustele, jõuab tellimus sihtkohta ülejärgmisel tööpäeval. Kohaletoimetamisele eelnevalt võetakse tellijaga ühendust sobiva kohaletoimetamise kellaaja suhtes. Juhul kui kuller tellijaga telefoni teel kontakti ei saa, jäetakse tellija postkasti teatis ning tellija saab tellimuse kätte lähimast DPD pakiautomaadist, kui pakk mõõtmetelt pakiautomaati mahub. Kui pakk mõõtmetelt  DPD pakiautomaati ei mahu, tuuakse pakk  DPD terminali ning püütakse tellijaga ühendust saada järgmisel tööpäeval. Kui DPD kuller siiski kliendiga kontakti ei saa, tagastab DPD paki saatjale. Kui ka kirjastus Pilgrim  kliendiga ühendust ei saa,  kuulub tellimus tühistamisele ning tellimuse eest tasutud summa tagastatakse tellija arveldusarvele.

3.5.6. Pilgrimi esindusse saabub tellimus järgmisel tööpäeval juhul, kui tellimus on vormistatud tööpäeval enne kella 14.00 ning tellimus sisaldab tooteid, mis on välja toodud punktis 3.3.2. Tellides pärast kella 14.00 tooteid, mis vastavad punktis 3.3.2 esitatud tingimustele, jõuab tellimus sihtkohta ülejärgmisel tööpäeval. Tellijale saadetakse tellimuse poodi jõudmisel teavitav e-kiri. Tellija saab tellimuse kätte 14 kalendripäeva jooksul isikut tõendava dokumendi alusel.

3.6. Tellimine ja kohaletoimetamine suveperioodil ja jõulude ajal

3.6.1 Perioodil 22. juunist kuni 01. augustini ning 22. detsembrist 01. jaanuarini tellitud tooted toimetatakse tellijani  kaks korda nädalas, teisipäeviti ja reedeti, ning tellimus jõuab transporditeenuse osutaja vahendusel pakiautomaati  järgmisel tööpäeval. Nendel perioodidel kirjastuse Pilgrim esindusest tellimuste väljastamist ei toimu.

3.7. Tellimine ja kohaletoimetamine väljapoole Eesti Vabariiki

3.7.1. Kirjastus Pilgrim  pakub võimalust tellida raamatuid väljapoole Eesti Vabariiki. Välismaale tellimiseks tuleb tellijal lisada soovitud tooted ostukorvi, valida kohaletoimetamise viisiks „Transport välismaale“, sisestada aadress ja valida riikide nimekirjast sihtpunkt. Olenevalt riigist kulub tellimuse täitmiseks 14–30 päeva.

3.7.2. Väljapoole Eesti Vabariiki tellimuse kohaletoimetamise hinnad on fikseeritud hinnakirjas, mis on tellijale nähtav tellimuse vormistamisel.

3.7.3. Juhul kui kirjastusel Pilgrim  ei ole võimalik tellimust tellijani toimetada tellijast tulenevatel põhjustel, siis kuulub tellimus tühistamisele, kirjastus Pilgrim hoiab tellimuse summast kinni tellimuse tagastamisega seotud kulud ning tellimuse eest tasutud summa jääk tagastatakse tellija arveldusarvele.

4. Taganemisõigus

4.1. Tellijal on õigus pärast toodete kättesaamist Veebipoes sõlmitud lepingust taganeda 14 kalendripäeva jooksul.

4.2. Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik.

4.3. Juhul, kui tellija tagastatud toode on kasutatud või kahjustatud muul viisil, kui on vaja asja olemuses, omadustes või toimimiseks veendumiseks, siis on kirjastusel Pilgrim õigus nõuda kahju hüvitamist summas kuni toote müügihinnani sõltuvalt toote väärtuse langusest. Nimetatud summa arvatakse maha tellijale tagastatavast summast.

4.4. Tellimusest taganemiseks peab tellija kirjastusele Pilgrim esitama kirjalikult, e-posti teel, telefoni teel või esinduses kohapeal suuliselt ühemõttelise taganemisavalduse.

4.5. Juhul kui tellija taganeb tellimusest, kohustub tellija tagastama tooted viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 kalendripäeva jooksul.

4.6. Tellija võib tagastada tooted kirjastuse Pilgrim esindusse või samasse pakiautomaati, kuhu pakk telliti.

4.7. Tellija kannab tellimusest taganemisel toodete tagastamise kulud, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv asi ei vasta tellitule (nt vale või defektiga toode).

4.8. Kirjastus Pilgrim tagastab tellijale tagastatud toodete eest tasutud summa ja kohaletoimetamistasu. Juhul, kui tellija tagastab tellitud tooted osaliselt, siis kirjastus Pilgrim tagastab kohaletoimetamiskulud proportsionaalselt tellitud toodete arvuga. Kui tooted on Pilgrimi esindusse saabunud, tagastatakse ostjale kõik lepingu alusel saadud tasud. Raha tagastatakse ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva pärast taganemisavalduse saamist. Veebipood võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni ostja on esitanud tõendid, et on toote tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem.

4.9. Digitaalseid tooteid (sh e-raamatuid ja audioraamatuid) tagastada ei ole võimalik.

5. Registreerumise kord

5.1. Kirjastuse Pilgrim Veebipoe püsikliendiks saamiseks peab tellija registreerima ennast Veebipoe kasutajaks.

5.2. Püsikliendiks registreerides on tellijal õigus edaspidi saada püsikliendile ettenähtud soodustusi vastavalt kirjastuse Pilgrim püsikliendiprogrammile.

5.3. Registreerimiseks on vajalik täita kõik ankeedis olevad lahtrid.

5.4. Pärast registreerimist saadab kirjastus Pilgrim tellija e-posti aadressile kirja juhistega kasutajakonto aktiveerimiseks.

5.5. Pärast kasutajakonto aktiveerimist saab tellija enda kasutajatunnustega siseneda kirjastuse Pilgrim Veebipoodi ning esitada toodete tellimusi.

6. Tellija õigused

6.1. Tellijal on õigus tellida tooteid Veebipoes kirjastuse Pilgrim sätestatud hinnaga ja fikseeritud tingimustel.

6.2. Tellijale saadetav toode peab olema korrektne ja komplektne ning vastama kirjastuse Pilgrim poolt fikseeritud tingimustele.

6.3. Tellijal on õigus esitada toote tellimust ja toodet ennast puudutavaid pretensioone kirjastuse Pilgrim aadressil Lai tn 43–2, Tallinn või e-posti aadressil info@pilgrim.ee kahe aasta jooksul toote kättesaamisest arvates. Sellest ühe aasta jooksul toote tellijale üleandmise päevast ilmnenud puuduste osas eeldatakse, et puudus oli olemas toote üleandmise ajal, kui selline eeldus ei ole vastuolus toote või puuduse olemusega. Tellija peab teatama toote lepingutingimustele mittevastavusest kirjastusele Pilgrim kahe kuu jooksul pärast seda, kui ta sai mittevastavusest teada. Tootel puuduse olemasolu korral asendatakse toode sama tootega, välja arvatud juhul, kui vastavat toodet ei ole enam müügil. Kui vastavat toodet enam ei ole müügil, siis tellija valikul toode asendatakse või müügileping lõpetatakse ja tagastatakse tellijale toote maksumus.

6.4. Tellijal on õigus toodete tellimusest taganeda vastavalt punktile 4.

6.5. Tellijal on õigus toote lepingutingimustele mittevastavuse korral tugineda seaduses sätestatud õiguskaitsevahenditele.

7. Tellija kohustused

7.1. Tellimuse vormistamisel on tellija kohustatud esitama tellimuse teostamiseks vajalikud andmed: ees- ja perekonnanimi, täpne aadress (tänav, maja nr, korteri nr, postiindeks, linn/asula/ või küla/maakond), kontakttelefon ning e-posti aadress.

7.2. Juhul kui tellija ja toote saaja on erinevad, peab tellija esitama punktis 7.1. fikseeritud andmed ka saaja kohta.

7.3. Juhul kui tellija esitatud andmed on vigased ja/või mittetäielikud ning ei vasta punktis 7.1. fikseeritule, ei garanteeri kirjastus Pilgrim toote tellimuse nõuetekohast täitmist. Võimaluse korral võtab kirjastus Pilgrim tellijaga ühendust, et täpsustada vigaseid või mittetäielikke andmeid.

7.4. Tellimuse vormistamisel kinnitab tellija, et on nõus käesolevates üldistes tellimistingimustes sätestatud tingimustega ning kohustub neid täitma.

8. Kirjastuse Pilgrim õigused

8.1. Kirjastusel Pilgrim on õigus muuta käesolevaid üldiseid tellimistingimusi ilma ette teatamata, avaldades uued kehtivad tingimused internetikeskkonnas.

8.2. Kirjastusel Pilgrim on õigus igal ajal ette teatamata muuta Veebipoe hinnakirja, avaldades uue hinnakirja internetikeskkonnas.

8.3. Kirjastusel Pilgrim on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda tellijalt tagasi kaup, kui kauba hind Veebipoes on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.

8.4. Kirjastus Pilgrim ei taga, et raamatu sisukirjeldus vastab tellija arvamusele raamatu sisu kohta.

8.5. Juhul kui tellija ei täida käesolevate üldiste tellimistingimustega talle pandud kohustusi, ei garanteeri kirjastus Pilgrim tellimuse jõustumist ja/või nõuetekohast toote saatmist.

8.6. Juhul kui tellija ei täida maksekohustust korrektselt, on kirjastusel Pilgrim õigus avaldada tellija andmed maksehäirete registris.

9. Kirjastuse Pilgrim kohustused

9.1. Kirjastus Pilgrim kohustub tellijani toimetama korrektse(d) ja komplektse(d) toote(d).

9.2. Kirjastus Pilgrim kohustub vastu võtma ja dokumenteerima kõik tellija pretensioonid.

9.3. Kirjastus Pilgrim kohustub tellija pretensiooni lahendama 7 tööpäeva jooksul juhul, kui pretensiooni põhjused on tellijast mittesõltuvad. Juhul kui pretensiooni põhjus on tellija põhjustatud, peab tellija selle koheselt kõrvaldama.

9.4. Kirjastus Pilgrim kohustub välja vahetama toodete praakeksemplarid. Kirjastus Pilgrim vastutab üksnes tootmisvigade jm puuduste eest, mis olid olemas toote üleandmisel tellijale.

9.5. Kõik pooltevahelised vaidlused lahendatakse läbirääkimiste teel. Kui kokkuleppele ei jõuta ja tellija soovib jätkata kaebuse esitamisega, siis on tellijal õigus pöörduda:

9.5.1. Tarbijavaidluste komisjoni poole aadressil Endla 10A, 10122 Tallinn, e-post: avaldus@komisjon.ee. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada tarbija ja ettevõtja vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi, mida pooled ei ole suutnud lahendada kokkuleppe teel. Kaebuse läbivaatamine komisjonis on pooltele tasuta. Avalduse saab esitada aadressil: https://komisjon.ee;

9.5.2. Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole http://ec.europa.eu/consumers/odr/. Platvorm on mõeldud eelkõige, kuid mitte ainult, piiriüleste vaidluste lahendamiseks, mis võimaldab tarbijal lihtsamalt leida konkreetse vaidluse lahendamiseks sobiva vaidluste kohtuvälise lahendamise üksuse teises liikmesriigis;

9.5.3. Kohtusse.

Küsimuste tekkimisel helistage tööpäeviti kell 9–17 esinduse telefonil (+372)  600 6604 või kirjutage e-posti aadressil info@pilgrim.ee.

Pilgrim Group OÜ

Valgusta end Pilgrimi uudiskirjaga